Vyhledat nemovitost

Vybrané nabídky

Domy, hotely, zámky, byty v Česku na prodej

Hotely na Slovensku na prodej

Turistika na Slovensku se v posledních letech dynamicky rozvíjí. V roce 2015 bylo ve slovenských ubytovacích zařízeních 4 330 000 turistů, v roce 2016 to bylo 5 023 629 turistů a v roce 2017 turistika na Slovensku opět překonává předchozí léta. Tento moment jsou k dispozici oficiální čísla za prvních 7 měsíců roku 2017 včetně. Jestli se za 1. - 7. měsíc roku 2016 ubytovalo v hotelích celkem 2 819 874 turistů tak v roce 2017 to bylo již 3 084 182, tj. o 9 % více. Předcházející rok činil nárůst 16 %. U zahraničních turistů představoval pak bylo tempo mírně vyšší, 17 %. Co se týče geografického rozdělení návštěvníků tak nejvíce jich kromě hlavního města Bratislavy připadá na Vysoké Tatry okres Poprad a Nízké Tatry okres Liptovský Mikuláš. Mezi hotely, které nabízíme na našich stránkách na prodej jsou hlavně objekty v obou těchto tatranských lokalitách.

Číst dále

Zdanění nemovitostí v Česku

Při prodeji nemovitosti se platí daň 4 % z ceny. Nově postavené tzv. sociální bydlení podléhá 15 % DPH, jedná se o byty do 120 m2 a rodinné domy do 350 m2. Nové luxusní residenční nemovitosti a komerční objekty podléhají DPH 21%. Nově platí 21 % DPH pro stavební pozemky, pokud je kupujete od plátce DPH. I tak zůstává Česko zemí s jedním z nejmenších zatížení daněmi v oblasti nemovitostí. Každoroční daň je zanedbatelná, dědická daň mezi blízkými příbuznými je nulová. To např. v Anglii a Francii činí 40 %.

Hotely, činžovní domy, zámky apod. jsou často prodávány jako firma, aby bylo možno se vyhnout dani z převodu ve výši 4 %. V řadě zemí toto není možné, daň z převodu se platí i když prodáte firmu, která nemovitost vlastní.

Jak koupit zámek v Česku

Zámky nabízejí kupujícím možnosti, které jiné nemovitosti nemají. Novostavby vil nebo vesnické usedlosti nemají tak velké zahrady, nemají parky se vzrostlými stromy. Zámecké parky vyjdou levněji protože se obvykle nedají použít k výstavbě, jsou památkově chráněné. A jsou krásné.

Pokud chcete zámek využít pro podnikání tak se asi vyplatí koupit objekt v horším stavu a rekonstrukci si odepsat z daní. Pokud chcete zámek pořídit z již zdaněných peněz tak se určitě vyplatí koupit zámek po rekonstrukci. Na prodej jsou cenově výhodné hotové objekty, kde ceny jsou nižší než kdybyste zámek rekonstruovali. Pokud ovšem nejste sami z oboru. Takový hezky rekonstruovaný zámek je možno pořídit za 20 - 30 mil. Kč a hned jej začít využívat. Stále ještě obyvatelné zámky s parky je možno koupit za cca 13 mil. Jsou však i zámky za 4 mil., nebo zase za 100 mil. Podívejte se na pořady vytvořené ve spolupráci s naší kanceláří televizí Nova a Českým rozhlasem.