Vyhledat nemovitost

Vybrané nabídky

Domy, hotely, zámky, byty v Česku na prodej

Hotely na Slovensku na prodej

Turistika na Slovensku se v posledních letech dynamicky rozvíjí. V roce 2015 bylo ve slovenských ubytovacích zařízeních 4 330 000 turistů, v roce 2016 to bylo 5 023 629 turistů a v roce 2017 turistika na Slovensku opět překonává předchozí léta. Tento moment jsou k dispozici oficiální čísla za prvních 7 měsíců roku 2017 včetně. Jestli se za 1. - 7. měsíc roku 2016 ubytovalo v hotelích celkem 2 819 874 turistů tak v roce 2017 to bylo již 3 084 182, tj. o 9 % více. Předcházející rok činil nárůst 16 %. U zahraničních turistů představoval pak bylo tempo mírně vyšší, 17 %. Co se týče geografického rozdělení návštěvníků tak nejvíce jich kromě hlavního města Bratislavy připadá na Vysoké Tatry okres Poprad a Nízké Tatry okres Liptovský Mikuláš. Mezi hotely, které nabízíme na našich stránkách na prodej jsou hlavně objekty v obou těchto tatranských lokalitách.

Číst dále

Luxusní rezidence a zámky

Kupující nás občas žádají, abychom je informovali, až budeme mít nově na prodej levný kvalitní zámek nebo vilu. Majitelé zámků je ale zpočátku nikdy nedají na trh za nízkou cenu. Logicky to nejdříve zkouší za velmi vysokou cenu, teprve tak za rok za dva souhlasí se snižováním ceny na úroveň zajímavou pro kupující. Zde se koupě zámku či luxusní rezidence liší od koupí bytů nebo chalup. Bytů je na trhu asi stokrát více a jejich majitelé si často nechají poradit co je rozumná cena. U zámků majitel většinou není tlačen časem, protože objekt většinou dostal v restituci a nemá na něm úvěr. Jediné co ho tlačí je pozvolné chátrání objektu. Nově se mohou objevit objekty za slušnou cenu v aukci, když je majitel v exekuci. Kupujícím se ale na aukcích nelíbí to, že se dostávají pod časový tlak a nemusí pak správně vyhodnotit všechna pro a proti. A to nemluvím o manipulacích s informacemi, ke kterým někdy na aukcích dochází, kdy skutečný stav věcí je outsiderům zamlčen. Nejlepší cesta k dobré ceně bývá jednání s majiteli, kteří už mají danou věc delší dobu na trhu.

Jak koupit zámek v Česku

Zámky nabízejí kupujícím možnosti, které jiné nemovitosti nemají. Novostavby vil nebo vesnické usedlosti nemají tak velké zahrady, nemají parky se vzrostlými stromy. Zámecké parky vyjdou levněji protože se obvykle nedají použít k výstavbě, jsou památkově chráněné. A jsou krásné.

Pokud chcete zámek využít pro podnikání tak se asi vyplatí koupit objekt v horším stavu a rekonstrukci si odepsat z daní. Pokud chcete zámek pořídit z již zdaněných peněz tak se určitě vyplatí koupit zámek po rekonstrukci. Na prodej jsou cenově výhodné hotové objekty, kde ceny jsou nižší než kdybyste zámek rekonstruovali. Pokud ovšem nejste sami z oboru. Takový hezky rekonstruovaný zámek je možno pořídit za 20 - 30 mil. Kč a hned jej začít využívat. Stále ještě obyvatelné zámky s parky je možno koupit za cca 13 mil. Jsou však i zámky za 4 mil., nebo zase za 100 mil. Podívejte se na pořady vytvořené ve spolupráci s naší kanceláří televizí Nova a Českým rozhlasem.